Just another WordPress.com site

Demir Fiyatları

Çelik, demir cevheri fiyatları Market teşvik etmek için -, Çelik Piyasası, demir cevheri fiyatları

2008 yılı sonunda, çelik piyasasında çelik fiyatlarında kadar iyi, çelik fabrikaları 09 yıl, bir ölçüde, demir cevheri Piyasa talep uyarır karmaşık üretim, çelik parçası için kararlı idi.

Demir Fiyatları

Demir Fiyatları

Lange Çelik göre İstatistikleri, Aralık 2008, Giderek yerli demir cevheri fiyat yana olmuştur. Bunlar arasında, demir cevheri spot ithalat, referans fiyatı CIF Hindistan cevheri Hong Kong Tianjin% 63.5 gelmesi, örneğin yukarı 3 Aralık arası / ton 67-70 dolar Aralık 1 türlerinin fiyat, 70-73 U.S. dolar / ton, daha sonra 9 Aralık başlayıp, fiyat / ton 72-75 ABD dolarına yükselmiştir. Istikrar yaklaşık iki hafta sonra, fiyatlar 23 73-76 dolar / ton Aralık yükseldi. 25 Aralık ile son fiyat / ton 82-75 dolara yükseldi. Aralık ayında fiyatlar% 7.5 ribaund yükseldi.

demir cevheri için ev çelik fabrikaları geçen yıl, 12 ay karışık trendi hammadde alım fiyatı değiştirin. demir cevheri hammadde 790-850 yuan / ton stabil anlamlı fiyat değişikliklerinin alım fiyatı 12 ay çelik Xing gibi; demir cevheri hammadde alım fiyatları Aralık ayında gün de / ton 800 yuan stabildir; paketi demir cevheri fiyatları bu ay / ton 490-570 yuan hammadde istikrarlı temini. Ancak, bazı küçük ve orta ölçekli çelik fabrikaları, demir cevheri hammadde alım fiyatı anlamlı gibi daha yüksektir: Tangshan Yue Feng, demir cevheri satın almak fiyat / ton 20 yuan gül, bu ay / ton 800 yuan başından itibaren, yükselen 29 Aralık 820 yuan / ton.

Hebei Demir ve 850 yuan / ton, 900 yuan 29 Aralık 50 yuan / ton, bir ay / ton üzerinde varılan 28 Kasım arası demir cevheri fiyat Çelik Fabrikası önceden tedarik. erken yuan / ton, 650 den Ling Çelik alış fiyatı bir ay / ton 70 yuan artarak, / ton 720 yuan 29 Aralık yükseldi. Tangshan Guofeng Çelik ve bir ay içinde kabuklu Tangshan demir cevheri satın alma fiyatı 80 yuan / ton, sırasıyla% 11 ve% 10 artış kadar oranında kalmıştır.

Lange çelik izleme hızla en düşük fiyat 720 yuan Ekim / ton ulusal ortalamanın kayması, demir cevheri fiyatları 2008 yılı Haziran ayında / ton ulusal ortalama 1.630 yuan ulaştığı en yüksek fiyat sonra plummeted gösterir. devlet bir ay çökme daha deneyimli sonra, son zamanlarda istikrarlı ve olumlu eğilimler başladı. Tangshan Tangshan Demir ve Çelik tarafından birkaç gün önce bir gaz sızıntısı olayı Hong Kong arazi gerçekleşti rağmen, yerel çelik firmaları, çelik üretimi, ham madde ihtiyacını olacak kısa bir süre biraz etkiliyor güvenlik kontrol çoğuna sahip yapıyoruz engellemiştir. Ama yerli çelik piyasası, teşvik veya demir cevheri ve diğer ham maddeler, güçlü destek için pazar teşvik fiyat. Şu anda, umut demir cevheri pazarında atmosfer boğa üzerinde, Hebei Iron Konsantresi piyasasında aktif ve madencilerin en koyu yükseldi. Ama çelik fiyatları, demir cevheri alımı daha temkinli, yerel çelik fabrikaları maden içinde ihale arttırmak için çelik halinde kadar keskin. Ayrıca, iade mayınlar hala, maden arama yükselir biraz bazı maden stokları küçük fiyat, madencileri beslemek mal zihniyet güçlü çok değil çalışmak.

Demir Fiyatları

Demir Fiyatları

2008 geçen hafta, çelik piyasasında ralli izlemeye devam edin. piyasa, hisse senetleri değil gibi zayıf talep olmasına rağmen, ama işletmeler ve nakliye bireysel ilçelerin makbuz istekli olmasa bile iş kuralları. Şu anda nispeten sıkı piyasa koşulları değil, büyük bir çelik fabrikası toplam varış kaynakları. Çelik işletmeleri için fiyatlar, kısa vadeli piyasa koşullarına hafif bir artış eğilimi korumak için teklif boğa olmuştur kaldırdı.

29 Aralık tarihinde sona erdi, 3661 yuan / ton 25mm Demir Ulusal ortalama fiyat, erken% 1.7 fiyat artışı ile karşılaştırıldı. 3568 yuan / ton 6.5mm High Line Milli ortalama fiyat, erken% 1.5 fiyat artışı ile karşılaştırıldı. kadar% 7,3 erken iç / ton 3685 yuan olan 5.5mm sıcak sac ortalama fiyatı. 4430 yuan 1.0mm Soğuk plaka Milli ortalama fiyat% 5.5 erken / ton. 3672 yuan 20mm Levha ulusal ortalama fiyatı% 4 erken / ton. Aralık ayında Plaka demir fiyatları önemli ölçüde arttı.

hammadde piyasa fiyatı yükselen çelik pazarının sonunda şüphesiz ki 2009 beklentilerini tam olarak iç çelik piyasası. Ocak Yeni Yıl tatili renkli bir festival, pazar talebini donma noktası düştü olabilir, bu nedenle işletmelerin son operasyon daha temkinli olması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: